Jak pomagamy

Organizujemy wiele akcji charytatywnych – zbiórek żywności, środków czystości, leków, ubrań oraz zabawek na rzecz naszych podopiecznych. Rok rocznie organizujemy również dla dzieci z Ukrainy wycieczki do Polski. Głównie skupiamy się na dzieciach polskiego pochodzenia, które dzięki temu mogą zobaczyć kraj swoich przodków. Nie odmawiamy jednak pomocy nikomu, dlatego do kraju zapraszamy również dzieci z ubogich ukraińskich rodzin.  W sumie zorganizowaliśmy krótkie wakacje w Polsce dla kilku tysięcy dzieci.  

Mamy za sobą wiele dużych akcji, w tym m.in. Akcja Charytatywna Lwów 2017 organizowana przy wsparciu Radia Kraków. Zawieźliśmy wówczas na Ukrainę kilka ton darów dla ubogich rodzin oraz do sierocińców, hospicjów i domów opieki. W tych placówkach właściwie brakuje wszystkiego nawet podstawowych środków higieny, takich jak mydło, czy pościeli. Fundacja Bratnia Dusza stara się zapewnić te środki. Wszystko oczywiście dzięki wielkiej pomocy darczyńców, zwykłych ludzi, którzy chociaż drobną rzeczą wspierają nasze działania. Również wiele firm włącza się w pomoc dla naszych działań, za co jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni i liczymy na dalszą współpracę oraz wsparcie. Akcja była kontynuowana także w roku 2018 i 2019. W 2020 roku nasze plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa.

W 2016 roku również we współpracy z Radiem Kraków przekazaliśmy do polskich bibliotek we Lwowie i Winnicy kilka tysięcy polskich książek. Dzięki nam powstało także kilka polskich bibliotek w miejscowościach w centralnej Ukrainie.

Poniżej kilka informacji o naszych akcjach

Więcej na naszym Facebook-u

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories